TSP120SA Datasheet, PDF, Circuit Diagram, Application Notes
TSP120SA Application,Package,Pin
Application : Surfase mount bi-directional thyristor surge protector device. Rated repetitive peakoff-state voltage 120V. Breakover voltage 160V. On-state voltage 5V. Repetitive peakoff-state current 5uA Breakover current 800mA.